Príspevky na lyžiarsky výcvik a školu v prírode plánuje rezort školstva poskytovať aj v školskom roku 2020/2021. V rozhovore pre TASR to potvrdil minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling (SaS).

Finančné prostriedky sú účelovo určené na lyžiarsky výcvik, ale v poslednej dobe sa pripúšťa aj výcvik na snouborde.

Finančné prostriedky sú účelovo určené pre žiakov druhého stupňa základnej školy, špeciálnej základnej školy a pre žiakov stredných škôl v dennej forme štúdia na financovanie lyžiarskych výcvikov a kurzov. Každý zriaďovateľ je povinný príspevok na tento kurz poskytnúť škole v plnej výške.

Na snímke minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling počas tlačovej konferencie o preventívnych opatreniach počas otvorenia nového školského roka 18. august 2020 v Bratislave. FOTO TASR - Martin Baumann
Neprehliadnite

Gröhling: Príprava na druhú vlnu pandémie bola jednoduchšia ako na tú prvú

Okrem lyžiarskych kurzov poskytuje rezort školstva príspevok aj na školu v prírode. Príspevok pre žiakov prvého stupňa základnej školy je určený vo výške 100 eur, v prípade špeciálnych základných škôl ide o sumu 150 eur.

To, ako sa budú využívať financie vyčlenené na tieto aktivity, je nateraz z dôvodu pandémie nového koronavírusu otázne. „Aj teraz sme robili legislatívne úpravy, aby sa finančné prostriedky dali používať v priebehu celého kalendárneho roka, nielen školského roka,“ dodal minister.