Spoločnosť Johnson & Johnson sa rozdelí na dve verejne obchodované spoločnosti. Jedna firma sa sústredí na lieky na predpis a lekárske pomôcky a druhá na spotrebiteľské produkty, ako sú leukoplasty či detský púder. Plánované rozdelenie by sa malo dokončiť v priebehu 18 až 24 mesiacov.

J&J si ponechá farmaceutickú divíziu a divíziu lekárskych pomôcok, ktoré by mali v tomto roku vygenerovať tržby okolo 77 miliárd dolárov (67,19 miliardy eur). Akcia koncernu sa v predburzovom obchodovaní posilnila o 5 percent. (1 EUR = 1,1460 USD)

WA 9 New York - Na elektronickej tabuli svieti logo spoločnosti Johnson & Johnson (J&J) počas obchodovania na newyorskej burze v pondelok 12. júla 2021. Americký Úrad pre kontrolu potravín a liečiv (FDA) v pondelok pridal varovanie k vakcíne proti koronavírusu od spoločnosti Johnson & Johnson (J&J) týkajúce sa možnej spojitosti medzi touto očkovacou látkou a veľmi zriedkavým autoimunitným ochorením, ktoré postihuje nervovú sústavu. Spomínané riziko však FDA hodnotí ako nízke a ubezpečuje, že prí
Neprehliadnite

Farmaceutický koncern Johnson & Johnson zvýšil kvartálny zisk