Americký farmaceutický koncern Johnson & Johnson (J&J) oznámil za 3. štvrťrok rast zisku a tržieb, k čomu prispeli všetky divízie. Výsledky v oblasti zisku zároveň prekonali očakávania.

Zisk spoločnosti dosiahol v 2. kvartáli 3,67 miliardy amerických dolárov. V porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka to znamená rast o 3,2 percent.

Zisk upravený o jednorazové položky dosiahol 6,97 miliardy amerických dolárov oproti 5,87 miliardy amerických dolárov pred rokom. Na akciu evidovala firma J&J 2,60 amerických dolárov. Prekonala tak očakávania analytikov, ktorí počítali s upraveným ziskom na akciu na úrovni 2,35 amerických dolárov.

Vakcína Johnson&Johnson
Neprehliadnite

Štúdia ukazuje, že vakcína Janssen chráni pred ťažkým priebehom covidu aj smrťou

Tržby sa zvýšili o takmer 11 percent, pričom dosiahli 23,34 miliardy amerických dolárov. Nahor ich potiahol americký trh aj zahraničné trhy, keď v USA sa tržby zvýšili o takmer 8 percent na 11,96 miliardy amerických dolárova tržby na medzinárodných trhoch dosiahli 11,38 miliardy amerických dolárov, čo predstavuje rast o 13,8 percent.

V tomto ukazovateli však spoločnosť zaostala za očakávaniami, keďže analytici počítali s rastom tržieb na 23,72 miliardy amerických dolárov.