Ako premiér priblížil, počas utorka bolo otestovaných 304 vzoriek, 12 bolo pozitívnych. Z nových prípadov ide o deväť mužov a tri ženy. Jeden pacient je s bydliskom v Martine. Ďalší bol zachytený cez karanténu v Gabčíkove.

Podľa slov premiéra sa tak toto karanténne opatrenie javí ako účinné. Ďalší je prípad osoby s bydliskom v Hanušovciach nad Topľou.

Traja pacienti sú z Bratislavy, jeden pacient zo Záhorskej Vsi, ďalej pribudol prípad v Považskej Bystrici, Novej Dubnici, Zázrivej, v Slovenskej Ľupči a v Lučenci. Celkovo tak podľa Matoviča na Slovensku bolo doposiaľ 4 200 negatívnych vzoriek testovaných na ochorenie COVID-19.

Slovensko takisto obdržalo v stredu 100-tisíc FFP3 respirátorov. Vládny špeciál ich doviezol z Turecka. Ochranná pomôcka je určená pre zdravotné sestry a lekárov, ktorí sú v prvej línii v boji proti novému koronavírusu.

Ako doplnil minister vnútra (MV) SR Roman Mikulec (OĽaNO), pôvodne ich mala doviezť súkromná spoločnosť, nastali však problémy s preclievaním. Materiál bude podľa I. Matoviča okamžite distribuovaný z centrálneho skladu v Slovenskej Ľupči. V najbližších hodinách sa dostane k zdravotníkom po celom Slovensku, dodal.