Do budovy Domu novinárov na Župnom námestí, v ktorej sídli aj reštaurácia Pulitzer, sa od soboty nemožno dostať. Pred jej bránami márne čakali majitelia reštaurácie aj zamestnanci firiem, ktoré v budove sídlia. Nový majiteľ budovy totiž vymenil zámky a dnu sa nedostal nikto.

Vymenené zámky aj fólie na dverách

„V sobotu ráno sme prišli do práce a zámky na dverách boli vymenené. Nový majiteľ budovy si dal za dvere nejakého človeka, ktorý sa s nikým nechcel baviť, nikoho nevpustili dovnútra. Tak sme zavolali políciu. Polícia prišla a povedala, aby sme išli v pondelok na súd," povedal pre Bratislavské noviny majiteľ reštaurácie Pulitzer Andrej Gogola.

Okrem vymenených zámok na dverách pribudli aj fólie spolu s oznámením o tom, že je priestor zatvorený a monitorovaný.

Predseda Slovenského syndikátu novinárov Daniel Modrovský tvrdí, že syndikát obrali o budovu podvodom.

„Slovensko sa asi opäť vracia do 90-tych rokov minulého storočia a opätovne tu zažívame praktiky, ktoré boli typické pre konkurznú mafiu. Budova Slovenského syndikátu novinárov na Župnom námestí je zablokovaná, má ju v správe SBS, ktorá nechce nikoho vpustiť dovnútra napriek tomu, že tam máme osobné veci. Nedokážeme sa už tri dni spojiť so žiadnym zástupcom tejto nemenovanej firmy,“ citujú Bratislavské noviny D. Modrovského.

Nikto sa im neozval

Predseda Slovenského syndikátu novinárov D. Modrovský objasnil, že novým majiteľom budovy je kanadský občan Steven Morgan, ktorého nikdy nevideli a nemajú možnosť sa s ním spojiť.

TV JOJ zverejnila stanovisko právneho zástupcu nového majiteľa, v ktorom sa píše, že nájomcovia budovy na Župnom námestí 7 sa rozhodli neplniť svoje peňažné záväzky z titulu nájomných zmlúv.

„Môj klient sa tak rozhodol, že im už naďalej nebude poskytovať bezodplatne (zadarmo) predmet nájmu," vyjadril sa právny zástupca nového majiteľa Peter Kucej.

Nájomníci sa však bránia tým, že na novú zmluvu chceli reagovať. Nikto sa im však neozval.

Ďalšie dôležité správy

Serious,Concentrated,Young,Waiter,Standing,And,Taking,An,Order,From
Neprehliadnite

Malé a stredné gastropodniky čelia vysokým cenám za energie, Hirmana žiadajú o pomoc