Predseda vlády Eduard Heger (OĽANO) zatiaľ nerozhodol o svojej nominácii na riaditeľa Slovenskej informačnej služby (SIS). Vyplýva to zo stanoviska tlačového a informačného odboru Úradu vlády SR.

Premiér rešpektuje koaličné dohody a ako sa už viackrát vyjadril, do čela SIS vymenuje človeka s odbornými a morálnymi kvalitami. Keď toto rozhodnutie padne, budeme o ňom oficiálnou cestou verejnosť informovať," uviedol Úrad vlády SR. Minulý týždeň Heger avizoval, že sa chce stretnúť s kandidátom v najbližších dňoch. Nomináciu mu predložilo hnutie Sme rodina. Meno zatiaľ nezverejnili.

Na snímke predseda hnutia Sme rodina a predseda parlamentu Boris Kollár počas tlačovej konferencie po rokovaní predsedníctva a poslaneckého klubu 10. marca 2021 v Bratislave. FOTO TASR - Jakub Kotian *** Local Caption *** koalícia kríza politické strany ochranné rúško NRSR
Neprehliadnite

Hnutie Sme rodina už dalo premiérovi návrh na nového riaditeľa SIS

Riaditeľa SIS vymenúva a odvoláva prezident SR na návrh vlády. „Prezidentka čaká na oficiálny návrh vlády na vymenovanie nového riaditeľa SIS. Doteraz jej doručený nebol," skonštatoval pre TASR hovorca prezidentky Zuzany Čaputovej Martin Strižinec.

Miesto riaditeľa SIS sa uvoľnilo po odchode Vladimíra Pčolinského. Z funkcie ho odvolali v marci na jeho vlastnú žiadosť po tom, ako bol zadržaný a obvinený z korupcie.