Pozičné hry a nátlakové postoje mi prídu nefér a neadekvátne koaličným poslancom. Uviedol to predseda poslaneckého klubu OĽaNO Michal Šipoš. Rokovania podľa neho pokračujú aj v stredu. Keď sa OĽaNO dohodne na definitívnom výsledku, bude informovať verejnosť.

„Nebudem komentovať požiadavky rôznych poslancov a politických strán. Každá strana má svoju predstavu o budúcnosti krajiny," poznamenal Šipoš.

O údajnom konflikte medzi ministrom financií Igorom Matovičom a šéfom envirorezortu Jánom Budajom nevie. Nemá tiež informácie o možnom odchode občiansko-demokratickej platformy z hnutia OĽaNO.

Peter Dojčan z mediálneho tímu OĽaNO zároveň pre TASR priblížil, že v utorok sa konala koaličná rada. Zaoberala sa primárne tým, ako ďalej doručovať pomoc ľuďom aj v prípade, ak by padla vláda. Pre OĽaNO je na prvom mieste Slovensko, jeho demokratické záujmy a dovládnutie s premiérom Eduardom Hegerom, skonštatoval Šipoš.

Ďalšie dôležité správy

Prezidentka SR Zuzana Čaputová (v popredí) vystupuje so správou o stave Slovenskej republiky pred poslancami Národnej rady (NR) SR v Bratislave v utorok 29. novembra 2022. Uprostred počúva premiér SR Eduard Heger (OĽaNO) a v pozadí predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina). FOTO TASR - Jaroslav Novák
Neprehliadnite

Prezidentka hovorila s premiérom. Úradnícku vládu považuje Čaputová za krajnú možnosť