Slováci si začiatkom roka brali menej spotrebiteľských úverov ako vlani v zime. Kým ku koncu februára minulého roku mali podľa údajov Národnej banky Slovenska požičaných vyše 5 miliárd eur, v rovnakom období tohto roka to bolo o 400 miliónov eur menej.

Dôvodov pritom môže byť viacero. Ľudia sa obávali straty práce, mnohí o ňu aj prišli, prípadne zostali s deťmi na pandemickej OČR, preto si menej požičiavali. Za nižším záujmom môže byť aj lockdown, s ním spojená znížená mobilita ľudí a minimalizovanie osobného kontaktu. Väčšina bankových úverov sa totiž spravidla viaže na potrebu návštevy pobočky.

Priekopníkom v digitálnych procesoch je však 365.bank, kde je možné si prostredníctvom mobilnej aplikácie nielen vybaviť všetky denné bankové služby, ale napríklad si v nej aj požičať. Rýchlo, bez papierovačiek a odkiaľkoľvek.

Digitálny úver od 365.bank patrí medzi najlacnejšie spotrebiteľské úvery na trhu. Úrokovú sadzbu nestupňuje banka podľa rizikovosti klienta, dĺžky splácania ani podľa výšky požičanej sumy. Každému ponúka jednotný úrok 5 % ročne. Na porovnanie, podľa Národnej banky Slovenska sa priemerné úrokové sadzby nových spotrebiteľských úverov nad päť rokov pohybujú na úrovni 8 % ročne.

Spotrebiteľské úvery zvyčajne predraží aj poplatok za poskytnutie úveru, či povinnosť poistiť si pôžičku pre prípad straty práce alebo dlhodobej práceneschopnosti. Nie však v prípade 365.bank. Banka sa parametrami digitálneho úveru snaží zjednodušiť ľuďom prístup k financiám.

„Požiadať o financie prostredníctvom digitálneho úveru a čerpať ich je jednoduché a pohodlné. Stačí, ak si klient založí účet v 365.bank, v aplikácii si zvolí požadovanú výšku pôžičky, dĺžku splácania a zodpovie pár otázok. Celý proces vrátane podpisu zmluvy je plynulý, bezpapierový a digitálny. Žiadateľ môže mať peniaze na účte za pár minút,“ vysvetľuje Linda Valko Gáliková, PR manažérka 365.bank.

Okrem jednoduchosti, rýchlosti a vylúčenia zbytočnej byrokracie pri schvaľovaní je úver výhodný aj vďaka vysokej flexibilite splácania a nulovým poplatkom za predčasné splatenie, či mimoriadnu splátku. Minimálna dĺžka splácania sú tri mesiace, maximálna osem rokov. Požičať si možno od 300 do 10-tisíc eur. Klient si môže zobrať aj viacero digitálnych úverov, podmienkou je, že ich celková suma nesmie presiahnuť stanovenú hornú hranicu.

Digitálny úver je pritom bezpečný a častokrát výhodnejší než iné úverové produkty, ako sú kreditná karta alebo povolené prečerpanie. Zároveň vďaka tomu, že čerpanie prostriedkov prebieha online, je možné využiť ho aj krátkodobo.