Viac ako 60 ľudí zadržali v sobotu v Londýne na demonštrácii proti epidemiologickým opatreniam. K zatýkaniam došlo v súvislosti s potýčkami, ktoré vypukli, keď sa polícia pokúšala protest rozohnať. Informovala o tom agentúra AFP. „Očakávame, že tento počet (zadržaných) ešte porastie," dodala. Zábery z protestu, ktoré sa objavili na internete, zachytávajú potýčky demonštrantov s políciou na známej obchodnej ulici Oxford Street. Protestný pochod sa tam dostal, keď prešiel cez stred mesta.

Začiatok testovania proti koronavírusu v USA. Prvú dobrovoľníčku zaočkovali ešte v marci. Nemecký Pfizer je však ďalej než americká Moderna, ale Američania výskum vakcíny viac medializujú, a tak je to známejšie, povedal infektológ Peter Sabaka.
Neprehliadnite

Británia sa chystá zahájiť očkovanie proti koronavírusu

Polícia demonštrantov zhromaždených na Oxford Street i pri neďalekom Mramorovom oblúku (Marble Arch) vyzvala, „aby oblasť opustili a išli domov". Varovala ich pritom, že ak výzvu neuposlúchnu, bude im hroziť zadržanie. Viacerí z demonštrantov zasadzujúcich sa proti noseniu ochranných rúšok na tvár či vakcíne na ochorenie Covid-19 niesli plagáty s nápismi ako „prestaňte nás ovládať" či „nijaké ďalšie lockdowny".

V Anglicku sa 2. decembra skončí platnosť aktuálneho lockdownu zavedeného v snahe spomaliť šírenie nákazy novým druhom koronavírusu. Jednotlivé oblasti sa následne vrátia k regionálnym opatreniam - prísnym v závislosti od počtu prípadov nákazy koronavírusom. V Británii zomrelo od začiatku pandémie už vyše 57-tisíc ľudí, čo je najviac spomedzi európskych krajín.