Ukrajina nevstúpi do Európskej únie skôr ako o „15 až 20 rokov", vyhlásil v nedeľu štátny tajomník francúzskeho ministerstva zahraničných vecí pre európske záležitosti Clément Beaune. TASR prevzala správu od tlačovej agentúry AFP.

Francúzsky politik tak schladil nádeje ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, že Ukrajina sa po invázii Ruska rýchlo začlení do EÚ.

„Musíme byť úprimní. Ak niekto povie, že Ukrajina sa stane členom EÚ o šesť mesiacov, alebo o rok či o dva, klame," povedal Beaune pre rozhlasovú stanicu Radio J. „Bude to zrejme o 15 či 20 rokov, bude trvať dlho," dodal.

Ďalšie dôležité správy

PK 21 Berlín - Na snímke francúzsky prezident Emmanuel Macron sa prihovára počas spoločnej tlačovej konferencie s nemeckým kancelárom Olafom Scholzom pri Macronovej prvej zahraničnej ceste po znovuzvolení v Berlíne v pondelok 9. mája 2022. FOTO TASR/AP

French president Emmanuel Macron speaks during a joint press conference with German Chancellor Olaf Scholz as part of a meeting at the chancellery in Berlin, Germany, Monday, May 9, 2022. (AP Photo/Michael Sohn)
Neprehliadnite

Macron sa obáva, že konflikt na Ukrajine sa môže rozšíriť aj do Moldavska