Platforma LinkedIn amerického gigantu Microsoft, ktorá pomáha firmám pri vyhľadávaní zamestnancov, v utorok uviedla, že zruší približne 960 pracovných miest. Dôvodom je pandémia nového koronavírusu, ktorá má negatívny vplyv na dopyt po jej službách a produktoch.

LinkedIn so sídlom v Kalifornii pomáha zamestnávateľom posúdiť vhodnosť kandidáta na danú pozíciu a zamestnanci používajú platformu pri hľadaní novej práce.

Na snímke predseda klubu 500 Vladimír Soták počas tlačovej konferencie na tému: Opatrenia na podporu ekonomiky. Keďže štát vyhlásil núdzový stav, čím obmedzil chod firiem, mal by na seba preniesť isté náklady, čím pomôže podnikom a živnostníkom prežiť. V Bratislave 31. marca 2020. FOTO TASR – Jakub Kotian
Neprehliadnite

Klub 500: Ohrozených je 60 000 pracovných miest, premiér nesmie blokovať opatrenia

Platforma zruší na celom svete pracovné miesta v divízii predaja a náboru nových ľudí. Riaditeľ spoločnosti Ryan Roslansky zverejnil plán na webe LinkedIn a uviedol, že spoločnosť poskytne zamestnancom v USA odstupné na najmenej 10 týždňov a zdravotné poistenie na jeden rok. A v prípade, že začne znova prijímať nových ľudí, osloví prepustených zamestnancov. Roslansky zároveň uviedol, že toto je jediné kolo prepúšťania, ktoré firma plánuje.

Blokády na zabránenie šírenia nového koronavírusu zasiahli firmy na celom svete. Podniky totiž pre problémy spojené s pandémiou prepúšťajú zamestnancov alebo prudko obmedzujú nábor nových ľudí.