Pred Mestskou športovou halou v Prešove vrcholia prípravy na príchod pápeža Františka, ktorý tam o 10.30 h odslúži liturgiu sv. Jána Zlatoústeho.

„Myslím si, že všetko máme pripravené. Doťahujú sa posledné veci, ako je zázemie sakristie pre Svätého Otca, červený koberec a tak ďalej. Sme pripravení a plní radosti a takého otvoreného srdca pre všetko, čo Svätý Otec povie," uviedol pre TASR hovorca Prešovskej gréckokatolíckej archieparchie Michal Pavlišinovič.

Pápež František na Slovensku
Neprehliadnite

Pápež František jazdí po Slovensku bezemisne – na elektrických škodovkách Enyaq iV

Brány do areálu boli pre pútnikov otvorené od polnoci. Ako povedal, okolo 3.00 h začali prichádzať vo väčšom množstve. „Bolo zaregistrovaných vyše 450 kňazov, okolo 44 biskupov, z toho sú štyria kardináli. Takisto čo sa týka rehoľníkov, tak tých bolo zaregistrovaných 120," priblížil Pavlišinovič. Aktuálny počet pútnikov, ktorí prišli do Prešova, uviesť nevedel. Kapacita areálu je 50-tisíc ľudí.

Pápež František po svätej liturgii v Prešove zavíta v utorok aj na košické sídlisko Luník IX, kde pozdraví marginalizované komunity. Neskôr sa presunie na štadión Lokomotívy, kde sa prihovorí mladým ľuďom.

Utorkový harmonogram návštevy pápeža

08.10 - Odlet do Košíc

09.00 - Prílet na letisko v Košiciach

10.30 - Božská liturgia svätého Jána Zlatoústeho, ktorej bude predsedať Svätý Otec na priestranstve pred Mestskou športovou halou v Prešove - homília Svätého Otca

16.00 - Stretnutie s rómskou komunitou na Luníku IX v Košiciach - pozdrav Svätého Otca

17.00 - Stretnutie s mladými na Štadióne Lokomotíva v Košiciach - príhovor Svätého Otca

18.30 - Odlet do Bratislavy

19.30 - Prílet na medzinárodné letisko v Bratislave