V nedeľu vo večerných hodinách otvorili 2,2 kilometra dlhý úsek D4 od križovatky Bratislava-Jarovce (na titulnej snímke) po križovatku Bratislava-Petržalka (Rusovce). TASR o tom informoval hlavný zhotoviteľ stavby D4R7 Construction.

Vďaka tomuto kroku sa budú môcť podľa zhotoviteľa stavby vodiči smerujúci z D2 alebo Rakúska priamo napojiť na už otvorený Lužný most a pokračovať po diaľnici D4 až po križovatku Bratislava-Východ (Ivanka-Západ), takže obídu hlavné mesto z juhu.

Rovnako tak budú môcť využiť aj celú rýchlostnú cestu R7, na ktorú sa napoja na križovatke Bratislava-Juh. Ňou sa môžu dostať do centra Bratislavy cez napojenie na Bajkalskú ulicu pri Prístavnom moste alebo opačným smerom do Šamorína a Dunajskej Stredy.

Predtým v sobotu 2. októbra večer otvorili 6,3 kilometra dlhý úsek rýchlostnej cesty R7 od križovatky Bratislava-Juh po križovatku Bratislava-Nivy (Prievoz).

Posledné úseky projektu D4/R7 sa budú otvárať postupne. Minulú nedeľu (26. 9.) sa otvoril 4,3 kilometra dlhý úsek diaľnice D4 vrátane Lužného mosta.

Pohľad na Lužný most na D4, v popredí križovatka Bratislava-Petržalka (Rusovce)
Zdroj: D4R7
Pohľad na Lužný most na D4, v popredí križovatka Bratislava-Petržalka (Rusovce)
Na snímke 4,3 km dlhý úsek diaľnice D4 medzi križovatkami Bratislava - Petržalka a Bratislava - Juh, ktorý zahŕňa Lužný most
Neprehliadnite

Nový úsek obchvatu Bratislavy sprejazdnili pre verejnosť, súčasťou diaľnice je aj Lužný most

Južný diaľničný obchvat Bratislavy D4
Zdroj: D4R7
Južný diaľničný obchvat Bratislavy D4