Ben Hodges vyslovil pomerne odvážnu prognózu o rusko-ukrajinskom konflikte. Naznačil, že Ukrajina je na najlepšej ceste získať kontrolu nad Krymom od Ruska do augusta.

„Ukrajinský generálny štáb bude v nasledujúcich týždňoch, až do februára, pokračovať v útokoch na ruské veliteľstvá a na logistiku, aby pripravil podmienky pre rozhodujúcu fázu vojenskej operácie - oslobodenie Krymu," napísal na Twitteri bývalý veliteľ amerických síl v Európe Ben Hodges. „Očakávam, že Krym oslobodia do augusta," spresnil svoju predpoveď.

Strata územia, ktoré pevne drží v rukách Rusko od anexie v roku 2014 by pre Vladimira Putina predstavovala obrovskú hanbu, konštatuje televízia Sky News. 

Ďalšie dôležité správy

PK 55 Dnepropetrovská oblasť - Na snímke poskytnutej Ukrajinskou prezidentskou kanceláriou ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa zúčastnil na stretnutí s veliteľmi armády vo vojnou zasiahnutej Dnepropetrovskej oblasti 8. júla 2022. FOTO TASR/AP

In this photo provided by the Ukrainian Presidential Press Office on Friday, July 8, 2022, Ukrainian President Volodymyr Zelenskyy, attends a meeting with military officials during his visit the war-hit Dnipropetrovsk region. (Ukrainian Presidentia
Neprehliadnite

Economist: Pokus o znovuzískanie Krymu by bol plný krvi. Ukrajina by si mohla pohnevať Západ