Spoločnosť Neuralink získala od amerického Úradu pre kontrolu potravín a liečiv povolenie vykonať prvé testy na ľuďoch, informuje spravodajský portál BBC.

Tento úspech je podľa firmy „výsledkom neskutočnej práce tímu Neuralinku v úzkej spolupráci s FDA“. Viac informácií o plánoch verbovať testovacie subjekty prezradí čoskoro.

Neuralink dúfa, že sa mu pomocou čipov implantovaných v mozgu podarí liečiť ochrnutie či slepotu a pomôcť určitým ľuďom so zdravotným postihnutím využívať počítače a mobilné technológie. Čipy už firma otestovala na opiciach. Sú navrhnuté tak, aby interpretovali signály mozgu a cez Bluetooth posunuli túto informáciu zariadeniam.

Firma na webovej stránke sľubuje, že „bezpečnosť, dostupnosť a spoľahlivosť“ boli pri inžinierskych postupoch prioritou.

Experti varujú, že si mozgové implantáty od Neuralinku budú vyžadovať rozsiahle testy, ak majú byť dostupné širokej verejnosti. Firma sa totiž musí uistiť, že prekonala všetky technické a etické výzvy, ktoré by sa mohli objaviť.

Ďalšie dôležité správy

Jeden z najbohatších mužov planéty Elon Musk by mal podľa predpovedí Dmitrija Medvedeva vyhrať voľby v roku 2023.
Neprehliadnite

Elon Musk priznal, že nedostatok spánku škodil jeho mozgu