Pre šírenie koronavírusu Nemci opäť viac nakupujú toaletný papier a dezinfekčné prostriedky. Informoval o tom Spolkový štatistický úrad. Podľa neho sa obyvatelia znova zásobujú aj droždím či múkou, pri predaji cestovín sa taký nárast ako na jar nezaznamenal.

,,Škrečkovanie zase začína," napísal na twitteri štatistický úrad. Ako škrečkovanie alebo syslenie, nemecky ,,Hamsterkäufe", sa v nemčine označuje nakupovanie tovaru do zásoby hraničiace s nezdravým hromadením.

testovanie na koronavírus
Neprehliadnite

Na Orave a v Bardejove sa dnes začína testovanie na Covid-19

Podľa štatistiky sa toaletného papiera minulý týždeň predalo v Nemecku takmer dvakrát toľko (+89,9 percenta) než v priemernom týždni pred tohtoročnou loronavírusovou krízou. Dezinfekčných prostriedkov nakúpili Nemci minulý týždeň o 72,5 percenta a mydla o 62,3 percenta viac.

V poslednom týždni začal opäť rásť aj predaj potravín, predovšetkým múky (+28,4 percenta) a droždie (+34,8 percenta), ktoré ľudia vo veľkom nakupovali už na jar.

cestujúci letisko test testovanie
Neprehliadnite

USA oficiálne schválili liečbu remdezivirom proti ochoreniu Covid-19

Podľa štatistiky sa múky a droždia v lete, kedy boli denné prírastky nakazených relatívne nízke, predávalo zhruba rovnako ako pred krízou. Dezinfekčné prostriedky a mydlo ale ľudia kupujú vo zvýšenej miere celý rok. ,,Politici a hospodárske združenia považujú zásobovanie tovarom dennej spotreby za zabezpečené a apelujú na obyvateľstvo, aby neškrečkovalo," upozornil štatistický úrad.

Nemecko patrí v európskom porovnaní v boji s pendémiou ku úspešnejším krajinám. Tiež tu ale počet infikovaných v posledných dňoch rastie. Vo štvrtok krajiny prvýkrát ohlásila viac ako 10-tisíc nakazených za deň.