Účinnosť vakcíny proti novému koronavírusu pomôže zvýšiť dostatok spánku a kvalitná strava s dostatkom probiotík. Na sociálnej sieti to pripomenulo Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI).

Po očkovaní je vhodné si tiež odpustiť na dva až tri dni alkohol. „Dva až tri dni nerobte žiadnu náročnú fyzickú aktivitu, a to ani v prípade, že sa cítite dobre," upozornilo NCZI.

Daily Life Amid Coronavirus Pandemic In India
Neprehliadnite

India nariadila odstrániť zo sociálnych médií príspevky o indickom variante koronavírusu

NCZI odporúča vyhľadať lekára v prípade, ak sa po očkovaní objaví ťažká neutíchajúca bolesť hlavy, poruchy zraku, tŕpnutie končatín, poruchy hybnosti, výrazná bolesť brucha, bolesť na hrudníku, pretrvávajúci kašeľ alebo sťažené dýchanie. „Po očkovaní zostaňte v mieste očkovania 15 minút. Ak máte chronické ochorenie, zostaňte tam 30 minút po očkovaní," zdôraznilo NCZI.

V súčasnosti je podľa Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR na Slovensku prvou dávkou zaočkovaných dokopy už vyše 1,5 milióna ľudí. „V piatok (21. 5.) sme prekonali rekord v počte vykázaných nových zaočkovaných prvou dávkou - zaočkovalo sa ňou vyše 25-tisíc ľudí. Očkovanie ide čoraz rýchlejšie," skonštatovalo MZ.