Ako potvrdil TRENDU samotný riaditeľ NOU Jozef Dolinský, v utorok v doobedných hodinách zadržali námestníka riaditeľa pre stratégiu, rozvoj, výskum a vzdelávanie T. Š. priamo v jeho ambulancii v priestoroch ústavu.

Ako uviedol, presné dôvody mu nie sú známe, no nemalo by to súvisieť s krádežou onkoliekov, ktorá sa prevalila minulý rok. Podľa informácii TRENDU má zadrženie súvisiesť s korupciou.

Námestník od stredy čerpá dovolenku. „Zastupovanie počas jeho neprítomnosti je zabezpečené štandardným spôsobom, zdravotná starostlivosť bude pacientom poskytovaná v plnom rozsahu, bez akýchkoľvek obmedzení,“ povedal J. Dolinský.

Na otázku, či plánuje rozviazať s T. Š. pracovný pomer, uviedol, že je ešte veľmi predčasná.

Polícia pre TREND.sk v oficiálnom stanovisku uviedla, že „vyšetrovateľ národnej kriminálnej agentúry Prezídia Policajného zboru v priestoroch Národného onkologického ústavu zadržal jednu osobu, ktorá je dôvodne podozrivá zo spáchania korupčného trestného činu.“ Ďalšie detaily odmietla poskytnúť vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie. Podľa hovorcu kancelárie policajného preziUdenta Martina Wäldla by mohlo dôjsť k porušeniu alebo ohrozeniu záujmov uvedených v Trestnom poriadku.

V priestoroch ústavu nešlo o prvý policajný zásah. Ešte minulý rok polícia obvinila šesť zamestnancov NOÚ, ktorí spolu s ďalšími troma obvinenými mali kšeftovať s onkoliekmi. Na podozrivú manipuláciu s liekmi na oddelení, kde sa pripravujú pred ich podaním pacientom, upozornili riaditeľa ústavu zamestnanci. Ten o tom informoval políciu, ktorá začala trestné stíhanie pre krádež. Všetkých obvinených zdravotníkov NOÚ prepustili.