Americký podnikateľ a miliardár Elon Musk vyzval k opatrnosti pri investovaní do kryptomien, ktoré však označil za „sľubné". Šéf britskej centrálnej banky Andrew Bailey vo štvrtok vyhlásil, že kryptomeny nemajú žiadnu vnútornú hodnotu. Ľudia, ktorí do nich investujú, by podľa neho mali byť pripravení na to, že môžu o všetky investované peniaze prísť.

Ceny digitálnych mien, ako bitcoin a ethereum, tento rok zažívajú silný rast. To niektorým investorom pripomína bublinu z roku 2017, kedy sa cena bitcoinu vyšplhala na takmer 20-tisíc dolárov, ale v nasledujúcom roku zostúpila až na 3 122 dolárov, píše server CNBC. V súčasnosti sa cena bitcoinu pohybuje okolo 58-tisíc dolárov, od začiatku tohto roka sa tak zhruba zdvojnásobila.

„Kryptomena je sľubná, ale investujte prosím s opatrnosťou," napísal Musk na svojom Twitterovom účte. Pripojil tiež video z predchádzajúceho rozhovoru so spravodajským portálom TMZ, v ktorom vyjadril podobný postoj. „Ľudia by do kryptomien nemali investovať svoje životné úspory," povedal v rozhovore. „To je nerozumné," dodal.

Elon Musk
Neprehliadnite

Zákazníci si už môžu kúpiť Teslu za bitcoin, informoval Musk

Musk je spoluzakladateľom a šéfom výrobca elektromobilov Tesla. Ten tento rok oznámil, že do bitcoinu investoval 1,5 miliardy dolárov a že sa rozhodol začať túto menu prijímať ako úhradu za svoje vozidlá.