O štátnom rozpočte na rok 2022, o ktorom by mal najbližšie rokovať parlament, sa v koalícii ešte rokuje. Uviedol to v relácii RTVS Sobotné dialógy predseda vlády SR Eduard Heger.

„Rokuje sa," povedal premiér. Keď sa rokuje, to podľa neho „neznamená, že sa niečo neposunulo ďalej". „Kým však nie je dohodnuté všetko, nie je dohodnuté nič," poznamenal k návrhu rozpočtu.

Pri daňovo-odvodovej reforme, ktorej rysy v uplynulom týždni predstavil minister financií SR Igor Matovič, sa už podľa jeho slov črtá dohoda medzi koaličnými partnermi. Podľa premiéra sa ďalej rokuje aj o nej. „Zo Sme rodina je tu veľká podpora, zo strany Za ľudí taktiež," priblížil.

Igor Matovič
Neprehliadnite

Sulíkovci rokovali s Matovičom o daňovo-odvodovej reforme

„Rokovania teraz prebiehajú s SaS. V piatok bolo stretnutie v sídle SaS, kde som bol aj ja prítomný, ako i minister financií so štátnym tajomníkom. Rokovania prebiehali veľmi konštruktívne, bolo to niekoľkohodinové stretnutie, bude pokračovať. Ideme v dobrom duchu a myslím si, že tým správnym smerom," dodal k daňovo-odvodovej reforme premiér.

Na snímke predseda vlády SR Eduard Heger (OĽaNO) počas tlačovej konferencie na tému: Priebeh rokovania odbornej pracovnej skupiny pre obnovu dôvery v právny štát
Neprehliadnite

Inšpiruje sa Slovensko susedným Rakúskom? Premiér nevylučuje celoplošný lockdown