Ministerstvo vnútra (MV) SR schválilo podporu z eurofondov pre projekt Správy štátnych hmotných rezerv SR. Zameraný je na zabezpečenie nevyhnutného ochranného a zdravotníckeho materiálu v záujme ochrany života a zdravia obyvateľstva SR v čase silnejúcej pandémie. Celková výška oprávnených výdavkov projektu je 39,5 milióna eur. TASR o tom informovala riaditeľka tlačového odboru MV SR Barbara Túrosová.

WA 42 Praha - Lekári v špeciálnych ochranných  odevoch si čítajú zdravotný záznam pacienta s ochorením COVID-19 na jednotke intenzívnej strarostlivosti v pražskej nemocnici na Bulovce vo štvrtok 1. októbra 2020. V českých nemocniciach stúpol v septembri počet pacientov o viac ako päťnásobok v porovnaní z konca augusta. Ľudí vo vážnom stave je 202. Čísla sú však od polovice septembra rekordné, prekročili doterajšie maximá z apríla. Podiel nakazených, ktorí skončili v nemocnici, z celkového počtu
Neprehliadnite

Na Slovensku v pondelok pribudlo 705 nakazených novým koronavírusom

„Oceňujem, ako promptne kompetentní aktualizovali dostupné výzvy a ako operatívne nastavujú čerpanie eurofondov na bezpochyby potrebné veci," vyhlásil minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO).

Ministerstvo vnútra už v auguste schválilo prvé dva projekty na zvládnutie pandémie nového koronavírusu. Financované sú z Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci operačného programu Kvalita životného prostredia.