Ministerstvo financií (MF) SR nedisponuje odhadom, koľko by mohlo stáť víkendové plošné testovanie Slovenska, pretože akciu vedie a organizuje Ministerstvo obrany (MO) SR. Ministerstvo vnútra (MV) SR bude vedieť výdavky na akciu celoplošného testovania vyčísliť až po jej ukončení. Pre TASR to uviedli tlačové odbory oboch rezortov.

PLOŠNÉ TESTOVANIE Aj keby dopadlo dobre, v kontexte otvorených hraníc prestane mať zmysel.
Neprehliadnite

Bratislavské mestské časti nedokážu zaručiť, že bude otestovaný každý

Rezort financií podľa slov svojho tlačového odboru nemá zatiaľ ani údaje, koľko stálo testovanie na Orave a v Bardejove. „Výdavky realizovalo ministerstvo obrany prípadne rezort vnútra zo svojich zdrojov," uviedlo MF pre TASR.

Na snímke minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok počas vyhlásenia po skončení spoločného rokovania s gréckym ministrom zahraničných vecí Nikosom Dendiasom 8. októbra 2020 v Bratislave. FOTO TASR - Pavol Zachar
Neprehliadnite

Korčok privítal pomoc Rakúska pri plošnom testovaní

Na otázku, či má štát k dispozícii financie na vyplatenie odmien zdravotníkom rezort odpovedal tým, že v prípade potreby je MF pripravené poskytnúť dostatok zdrojov na pokrytie výdavkov takýchto odmien. Minister financií Eduard Heger (OĽANO) v tejto súvislosti na sociálnej sieti uviedol, že jeho rezort podporí mimoriadne odmeny pre všetkých zdravotníkov v prvej línii. „V priemere si môže zdravotník, ktorý pomôže správnej veci, zarobiť za víkend približne až 900 eur," priblížil s tým, že ich chcú motivovať. Zároveň zdravotníkov vyzval, aby sa prihlásili na pomoc a poďakoval tým, ktorí tak už urobili.