Minister zahraničných vecí Ivan Korčok (nominant SaS) privítal pomoc Rakúska pri celoplošnom testovaní v súvislosti s ochorením Covid-19. TASR o tom informoval tlačový odbor rezortu diplomacie.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Zdravotníci, Slovensko 🇸🇰 Vás potrebuje, prosím, zaregistrujte sa na www.somzodpovedny.sk

Príspevok, ktorý zdieľa Ivan Korčok (@ivankorcok),

,,Susednému Rakúsku patrí veľká vďaka za vyslanie lekárskeho personálu, ktorý príde pomáhať pri testovaní našich obyvateľov. Je to cenné gesto, na ktoré nesmieme zabúdať. Niet lepšieho spôsobu, ako preukázať dobré susedské vzťahy," uviedol Korčok.

Nepriaznivá epidemiologická situácia na Orave si od pondelka 12. októbra 2020 vyžiadala nasadenie vojakov. Vyše 50 príslušníkov ozbrojených síl pomáha na Regionálnom úrade verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Dolnom Kubíne. Podľa šéfky úradu Márie Varmusovej budú vojaci po zaučení schopní odpovedať na informačné telefonáty od obyvateľov. V prípade potreby budú tiež robiť základné kontroly ľudí v karanténe alebo pozitívne testovaných na nový koronavírus. Na snímke vojaci, ktorí prichádzajú na RÚVZ v
Neprehliadnite

Počas plošného testovania bude pomáhať 50 vojenských medikov z Rakúska

Šéf slovenskej diplomacie požiadal listom o pomoc svojho rakúskeho kolegu Alexandra Schallenberga. ,,Pandémia je výzvou pre celý svet, pričom situácia v mnohých krajinách vrátane Slovenska je kritická. Preto sa vláda rozhodla, že zorganizuje celoplošné testovanie obyvateľstva," hovorí Korčok. Potešilo ho, že rakúska vláda zareagovala takto promptne.

Päťdesiat vojenských medikov z Rakúska bude pomáhať pri príprave a vykonaní celoplošného testovania obyvateľstva Slovenska. Vyplýva to z návrhu, ktorý odsúhlasila vláda na piatkovom rokovaní. Majú tiež pomáhať pri odstraňovaní následkov núdzového stavu.