Meta Platforms, materská spoločnosť sociálnej siete Facebook, ruší ďalších 10-tisíc pracovných miest a neobsadí 5 000 otvorených pozícií, pretože znižuje náklady.

Meta v utorok oznámila, že koncom apríla zníži veľkosť svojho náborového tímu, urobí ďalšie škrty vo svojich technologických skupinách a potom koncom mája vo svojich obchodných skupinách. Ďalšie kolo prepúšťania nasleduje zhruba štyri mesiace po tom, ako zrušila 11-tisíc miest. Meta ako prvá veľká technologická spoločnosť oznámila druhé kolo hromadného prepúšťania.

„Bude to ťažké a nedá sa to obísť," povedal generálny riaditeľ Mark Zuckerberg. „Bude to znamenať rozlúčku s talentovanými a zanietenými kolegami, ktorí boli súčasťou nášho úspechu," dodal.

Spoločnosť so sídlom v Menlo Park v Kalifornii investovala miliardy dolárov, aby sa preorientovala na virtuálny svet - metaverse. Vo februári oznámila nižší zisk a tržby za 4. štvrťrok 2022. Dôvodom bol pokles výdavkov na online reklamu od firiem, ktoré čelia vysokej inflácii a rastúcim úrokovým sadzbám. A tiež zvýšená konkurencia zo strany rivalov, ako je Tiktok.

„Keď som tento rok hovoril o efektívnosti, povedal som, že časť z našej práce bude zahŕňať odstraňovanie pracovných miest, čo poslúži na vybudovanie štíhlejšej, technologickejšej spoločnosti a zlepšenie našej výkonnosti," povedal Zuckerberg.

Cieľom širšej reštrukturalizácie spoločnosti Meta je zoštíhliť organizačnú štruktúru, zrušiť projekty s nižšou prioritou a znížiť mieru náboru zamestnancov.

Zhoršujúca sa situácia v ekonomike priniesla sériu hromadných prepúšťaní v podnikovom sektore v celej Amerike od bánk na Wall Street, ako sú Goldman Sachs a Morgan Stanley, až po veľké technologické firmy vrátane Amazon.com a Microsoft.

Technologický priemysel od začiatku roka 2022 prepustil viac ako 280-tisíc ľudí, pričom ďalších zhruba 40 percent zamestnancov príde podľa odhadu expertov o prácu tento rok.

Ďalšie dôležité správy

Spoločnosť Meta, ktorá vlastní platformy Facebook a Instagram, plánuje nové kolo prepúšťania.
Neprehliadnite

Blíži sa finálny verdikt regulátora, rozhodne o budúcnosti Facebooku v Európe