Finančná skupina Arca Capital, ktorá nedávno lákala investorov na dobré výnosy žiada pomoc od štátu. Jej šéf Rastislav Velič priznal, že veritelia a investori nedostanú všetko späť. Niektorým sa vráti len minimum. Do Arca Capital však mala investovať aj manželka premiéra Matoviča Pavlína. Informuje časopis Plus 7 dní

Matovičovci ale na túto tému odmietajú čokoľvek povedať. Podľa informácií z portálu Plus 7 dní šlo v prípade investície Pavlíny Matovičovej do Arca Capital o vysoký vklad. Suma sa mohla vyšplhať až do 10 miliónov eur. Týždenník sa snažil zistiť  či Pavlíne Matovičovej nebol vklad predčasne vyplatený len preto, lebo v  Arce už vedeli, že bude zle a s manželkou premiéra chceli ostať zadobre. V takomto prípade, by išlo o nezákonné zvýhodnenie veriteľa.

Pavol Krúpa
Neprehliadnite

P. Krúpa: Arca pod vedením Veliča môže skončiť v konkurze, inak je na ozdravenie stále šanca

Otázkou je, či Matovičovej pohľadávku neprevzala iná firma za nominálnu hodnotu a následne bude predstierať, že si bude peniaze vymáhať v konkurznom konaní. Je teda otázne, akú protihodnotu takáto spoločnosť získa za to, že premiérovej rodine pomôže v napätej situácii, keď im hrozí, že prídu o úspory, pretože väčšina veriteľov Arcy Capital nemá byť ako vyplatená.

Portál Plus 7 dní opakovane oslovil premiéra, ale jeho odpoveď bola neustále vyhýbavá. Odvolával sa na to, že s manželkou majú 14 rokov zrušené bezpodielové spoluvlastníctvo, a tak ho vôbec nezaujíma, v akej banke a za aké úroky má jeho žena uložené riadne zdanené peniaze.

Arca Capital
Neprehliadnite

Arca Capital svoje záväzky zrejme nezvládne splatiť. Čaká ju konkurz

 „Prepáčte, niekto vám podsunul nejaké bludy a ja teda kvôli tomu Pavlínku otravovať nebudem. Štrnásť rokov sa absolútne nemiešam do toho, kam sa Pavlínka rozhodne investovať, a túto tradíciu budem poctivo dodržiavať naďalej. A keď to nezaujíma mňa, nevidím prinajmenší dôvod, aby to zaujímalo niekoho iného,“  napísal Pluske Igor Matovič.