Turecko vyšle do Maďarska 50 policajtov, ktorí budú pomáhať strážiť štátne hranice krajiny na juhu tejto krajiny. Príslušnú dohodu podpísali v piatok v Budapešti maďarský minister vnútra Sándor Pintér a jeho turecký rezortný partner Süleyman Soylu, informuje agentúra MTI.

Tureckí policajti budú v súlade s dohodou slúžiť na maďarsko-srbskej pohraničnej základni v Röszke a maďarsko-rumunskej pohraničnej základni v Nagylaku.

KK17 Brusel - Maďarský premiér Viktor Orbán prichádza na druhý deň summitu EÚ v Bruseli 22. októbra 2021. Dvojdňový summit Európskej únie má ako hlavné témy debaty o náraste cien energií, o očkovaní proti koronavírusovej pandémii, o sporoch spojených s nerešpektovaním zásad právneho štátu a o obchodnej politike EÚ, ale aj o klimatických otázkach, o zahraničnej dimenzii migrácie a o digitalizácii. FOTO TASR/AP
Hungary's Prime Minister Viktor Orban arrives for an EU summit in Brussels, Friday, Oct
Neprehliadnite

Maďarsko oplotilo stovkami kilometrov svoje hranice. Orbán chce, aby to Brusel preplatil

Pintér pripomenul, že s tureckým ministrom vnútra rokovali o boji proti ilegálnej migrácii a prevádzačstvu na novembrovom turecko-maďarskom vládnom summite, pričom Soylu vtedy ponúkol pomoc tureckých policajtov pri strážení hraníc Maďarska.

„Popri týchto globálnych problémoch treba bojovať aj s terorizmom, drogovou kriminalitou, cezhraničnou kriminalitou a proti kybernetickým zločinom," podotkol Soylu s poznámkou, že tieto výzvy si vyžadujú spoluprácu.

Maďarský prezident János Áder
Neprehliadnite

Maďarsko chce byť dominantnou vojenskou silou v regióne, reformuje ozbrojené sily