Jasmine „Jazzy Mac“ McCallová je odborníčkou na financie, podnikateľkou, matkou a YouTuberkou. V roku 2021 pracovala ako manažérka zdrojov v spoločnosti Amazon a ročne zarábala 124-tisíc dolárov. Aby svojmu rodinnému rozpočtu pomohla, založila si vedľajšie podnikanie, vďaka ktorému teraz mesačne zarába 105-tisíc dolárov. Jeho podstatou je ponúkanie finančných rád na YouTube. Vo svojom úplne prvom videu sa so zvedavým publikom podelila o to, ako sa jej podarilo zvýšiť úverové skóre z 495 na 820. Stačilo jej k tomu poukázať na nesprávne informácie v úverovej správe.

Mladá podnikateľka v článku pre portál CNBC prezradila, že v tom čase bolo vytváranie obsahu iba spôsobom, ako svojej peňaženke mesačne prilepšiť aspoň o tisíc dolárov. Šesť mesiacov nato sa z jej videa stal virál a v máji 2022 už J. McCallová zarábala dosť na to, aby mohla s prácou v Amazone seknúť a naplno sa začať venovať novému biznisu. Krátko na to dal v práci výpoveď aj jej manžel a softvérový inžinier Jay a začal jej s tvorbou obsahu pomáhať.

Od decembra 2022 do marca 2023 sa mesačný pasívny príjem manželov vyšplhal na 105-tisíc dolárov. Peniaze mali hlavne z predaja digitálnych produktov a reklám na YouTube. Najlepšie na tom celom podľa J. McCallovej je, že pracuje iba dve hodiny denne.

Podnikateľka prezradila, že pracovať začína o jedenástej ráno a končieva zhruba o jednej poobede. Pondelky a utorky venuje tvorbe obsahu na YouTube. Robí si výskum, píše si poznámky a natáča videá na rôzne témy od generovania vlastného príjmu cez splácanie dlhov po kúpu domu. Stredy a štvrtky sú vyhradené pre platený partnerský obsah. V tieto dva dni chodí J. McCallová na schôdzky so zástupcami rôznych značiek a rieši si nimi možnosti spolupráce či stratégiu. V piatky sa buď stretáva so svojou publicistkou alebo poskytuje rozhovory médiám.

Ďalšie dôležité správy

Ilustračné foto
Neprehliadnite

Máte podnikateľský nápad, no chýbajú vám peniaze? Prihláste sa do svetoznámej šou Jama levova!