V júli vybavilo Letisko M. R. Štefánika 16 604 cestujúcich. Je to len 5 percent obvyklého počtu cestujúcich v júli z predchádzajúcich rokov. Informovala o tom hovorkyňa bratislavského letiska Veronika Ševčíková s tým, že vlani v júli vybavilo letisko na prílete a odlete vyše 331-tisíc cestujúcich.

Letisko tento rok dosiahlo 309 283 cestujúcich spolu za prvých sedem mesiacov roka. Je to takmer o milión menej ako v rovnakom období vlani, keď bolo zaznamenaných na letisku už 1,275 milióna cestujúcich. „V mesiaci júl sme vybavili 16 604 cestujúcich a 1667 ton leteckého nákladu. Vykonaných bolo 1648 letov," spresnil generálny riaditeľ a predseda predstavenstva letiska Jozef Pojedinec. Priemerne tak na letisku vybavili 535 cestujúcich za deň, pričom 80 percent cestujúcich bolo vybavených na pravidelných linkách. Najviac cestujúcich prepravil z Bratislavy a do nej dopravca Ryanair

Najväčšie európske nízkonákladové aerolínie Ryanair spustili od pondelka novú leteckú linku Košice – Praha. Z košického letiska ju budú prevádzkovať dvakrát týždenne, v pondelok a v piatok. Na snímke prví cestujúci po pristátí novej linky z Prahy v Košiciach 3. augusta 2020. FOTO TASR – František Iván
Neprehliadnite

Ryanair v júli prepravil 4,4 milióna cestujúcich, ide o viac ako 70-percentný pokles

„Za mimoriadne pozitívne v súčasnej zložitej situácii možno označiť odhodlanie, s ktorým slovenská letecká spoločnosť Air Explore v rekordne krátkom čase uviedla do prevádzky pravidelnú sezónnu linku z Bratislavy do Splitu. Linka premáva od polovice júla každú stredu a nedeľu a rozšírila ponuku dovolenkových destinácií v rámci Európy," dodal Pojedinec. V júli boli vypravené aj prvé dovolenkové charterové lety cestovných kancelárií, smerovali na Rodos a do Larnaky.

Stále sú však zakázané prílety z Ukrajiny, Ruska či Turecka, odkiaľ vlani prilietalo do Bratislavy najviac cestujúcich po letoch z Veľkej Británie. "Koronakríza najmenej ovplyvnila súkromné a obchodné lety všeobecného letectva. V mesiaci júl sme ich obslúžili približne rovnaký počet ako v minulom roku," uzavrel Pojedinec.