Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský pripustil, že v prípade nutnosti sa pacienti s ochorením covid-19 budú prevážať do zahraničia. Informoval, že Slovensko už dostalo ponuku z Európskej únie. Zatiaľ však SR situáciu zvláda.

„Máme určených ľudí, ktorí tieto možnosti monitorujú. Takisto máme pripravených našich koordinátorov, aby sme v prípade nutnosti, ak by bolo treba nejaký región rýchlo odľahčiť, využili aj ponuky zo zahraničia," skonštatoval.

Pomoc zo zahraničia Slovensko využilo aj v predošlých vlnách pandémie. Na jar boli napríklad slovenskí pacienti umiestnení v Poľsku a Nemecku.

WA 46 archív Bukurešť - Na archívnej snímke z 22. októbra 2021 pacienti s ochorením COVID-19 ležia v preplnej  izolačnej nemocničnej izbe v Bukurešti.  Rumunsko zaznamenalo v utorok najväčší denný počet úmrtí v súvislosti s ochorením COVID-19 od začiatku pandémie. Za uplynulých 24 hodín tam pribudlo 591 úmrtí. Deje sa tak navyše v čase, keď nová vlna pandémie v krajine ochromila upadajúci zdravotnícky systém, informovala agentúra AP. FOTO TASR/AP    

FILE - In this Friday, Oct. 22, 2021 file ph
Neprehliadnite

Na Slovensku pribudlo 9 171 prípadov nákazy novým koronavírusom a 37 obetí