NATO si myslí, že je vo vojne s Ruskom. Uviedol to ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov v rozhovore pre televíziu al-Arabíja, informuje tlačová agentúra Reuters. 

„Zdá sa, že NATO sa domnieva, že je vo vojne proti Rusku. Lídri NATO a Európskej únie bez okolkov a verejne vyhlasujú, že (ruský prezident Vladimir) Putin musí zlyhať, že Rusko musí byť porazené. Keď použijete takúto terminológiu, verím, že si myslíte, že ste vo vojne," povedal Lavrov.

Šéf ruskej diplomacie tvrdí, že Moskva pozná trasy, ktoré sú používané na zásobovanie Ukrajiny „západnými zbraňami", pričom uviedol, že „hneď ako sa tieto zbrane dostanú na ukrajinské územie, sú legitímnym cieľom ruskej špeciálnej operácie".

Nenašli kompromis

Lavrov ďalej uviedol, že Moskva Kyjevu predložila už mnoho návrhov, ako vyriešiť prebiehajúci konflikt, avšak nedokázala sa s Ukrajincami dohodnúť na konkrétnych otázkach.

Reuters v piatok citovala ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, ktorý pre poľské médiá uviedol, že existuje riziko, že sa mierové rozhovory s Moskvou skončia neúspechom. Ako dôvod uviedol hnev ukrajinskej verejnosti na „zverstvá, ktoré napáchali ruské jednotky" na Ukrajine.

Ďalšie dôležité správy

DPR LPR Russia Ukraine Military Operation
Neprehliadnite

Moskva zlyháva. Spojené štáty poukazujú na pomalé tempo ruskej vojenskej operácie