Predplatiť TREND

Práve čítate: KVÍZ: Sedem nových divov sveta láka na letnú dovolenku. Ako dobre ich poznáte?

Diskusia () Uložit článok Zdieľať článok Predplatiť TREND
Predplatiť TREND
11.6. 21:00 | Kvízy

KVÍZ: Sedem nových divov sveta láka na letnú dovolenku. Ako dobre ich poznáte?

Kristus Spasiteľ, Rio de Janeiro, Brazília Zdroj: Shutterstock

O siedmich novodobých divoch sveta rozhodovalo 600 miliónov hlasujúcich z celého sveta v rokoch 2000 až 2007. Anketu zorganizovala švajčiarska spoločnosť New Open World Corporation

Koloseum, Rím, Taliansko

1/7 Jediným divom z tých pôvodných, ktorý sa objavil aj v novej sedmičke, je rímske Koloseum. Odohrávali sa v ňom okrem iného hry gladiátorov. Akú malo kapacitu?

Foto: Shutterstock
Kláštor Ad Deir, Petra, Jordánsko

2/7 Skalné mesto Petra v Jordánsku vzniklo zrejme okolo roku 312 pred Kristom ako hlavné mesto Nabatejovcov. Do akého kameňa je vytesané?

Foto: Shutterstock
Tádž Mahal, Ágra, India

3/7 Indický Tádž Mahal je mauzóleom, ktoré nechal postaviť mogul Šáhdžahán na počesť svojej mŕtvej manželky. V ktorom storočí stavba vznikla?

Foto: Shutterstock
Veľký čínsky múr, Čína

4/7 Prvé časti Čínskeho múru vznikli už v 7. storočí pred Kristom. Mali chrániť Čínu pred vpádmi kočovných kmeňov. Počas ktorej dynastie získal múr v 15. až 17. storočí svoj dnešný vzhľad?

Foto: Shutterstock
Chichen Itza, Mexiko

5/7 Pyramída v archeologickom nálezisku Chichen Itza sa nachádza na polostrove Yucatán v Mexiku. Ktorá civilizáciu ju postavila?

Foto: Shutterstock
Machu Picchu, Peru

6/7 Machu Picchu vybudovali Inkovia v 15. storočí v nadmorskej výške 2 430 metrov, pravdepodobne ako letné sídlo pre vládcu Pachacutiho. V ktorom štáte sa nachádza?

Foto: Shutterstock
Kristus Spasiteľ, Rio de Janeiro, Brazília

7/7 Socha Krista Spasiteľa vyrástla v Rio de Janeiro v rokoch 1922 až 1931. Jej rozpažené ruky merajú 28 metrov. Ako sa volá kopec, na ktorom bola postavená?

Foto: Shutterstock
Hrať znova Ďalšie kvízy

Video