Kryptomeny sa v piatok prudko oslabili, keď náhly výpredaj spôsobil, že cena bitcoinu padla na trojtýždňové minimum. 

Cena bitcoinu sa v piatok ráno znížila až takmer na 21 400 dolárov (21 025,74 eura). Najväčšia a najznámejšia digitálna mena neskôr zmazala malú časť strát, tesne po druhej popoludní stredoeurópskeho letného času sa podľa CoinMarketCap obchodovala s mínusom 8,9 percenta (v priebehu 24 hodín) po 21 468,77 dolára. Druhá najväčšia kryptomena ether padla o 8,52 percenta na 1 702,82 dolára.

Príčina náhleho výrazného oslabenia kryptomien nie je jasná. Aktuálny vývoj podľa analytičky firmy Hargreaves Lansdown Susannah Streeterovej nevykazuje znaky prudkého pádu, po ktorom sa aktíva výrazne oživia, keďže kryptomeny pokračovali v oslabovaní.  „Zdá sa pravdepodobné, že to bol výsledok nejakej rozsiahlej transakcie."

Ďalšie dôležité správy

WA 16 archív Berlín - Na archívnej snímke z 5. marca 2022 mince bitcoinu, najznámejšej digitálnej meny, sú na stole v Berlíne. V kryptoodvetví panuje na začiatku nového týždňa veľká nervozita. Bitcoin sa síce mierne zotavil z víkendového pádu a jeho cena sa drží nad 20.000 USD (19.073 eur), investori sa však obávajú pokračovania výpredaja a toho, že problémy veľkých hráčov v odvetví spôsobia výrazné turbulencie na trhu. FOTO TASR/DPA


ARCHIV - 05.03.2022, Berlin: ILLUSTRATION - Bitcoin-Münzen l
Neprehliadnite

BlackRock otvára dvere bitcoinu. Tu je päť dôvodov, prečo je to dôležité