Demonštranti svojím pochodom narušili dopravu v celom centre Viedne a došlo k niekoľkým zatknutiam. Niektorí účastníci podľa medializovaných informácií hádzali na policajtov fľaše. „Atmosféra je vyhrotená," povedal policajný hovorca.

Rakúsko zavedie po rekordnom počte nových prípadov nákazy koronavírusom plošný lockdown, ktorý sa začne v pondelok a bude sa týkať zaočkovaných aj nezaočkovaných občanov. Oznámil to v piatok predpoludním kancelár Alexander Schallenberg. Lockdown bude trvať maximálne 20 dní s prehodnotením situácie po desiatich dňoch.

EBE 27 Viedeň - Na snímke nový rakúsky spolkový kancelár Alexander Schallenberg skladá prísahu do rúk prezidenta Alexandra Van der Bellena vo Viedni 11. októbra 2021. FOTO TASR/APThe new Austrian Chancellor Alexander Schallenberg is sworn-in by Austrian President Alexander Van der Bellen (not in the picture) in the presidential chancellery in Vienna, Austria, Monday, Oct. 11, 2021. (AP Photo/Lisa Leutner)
Neprehliadnite

Rakúsko zavedie lockdown pre všetkých a povinné očkovanie

Podľa agentúry Reuters sa Rakúsko stane prvou krajinou v západnej Európe, ktorá túto jeseň znovu zavedie úplnú uzáveru s cieľom čeliť novej vlne pandémie, a zároveň pôjde o prvý štát, ktorý nariadi celej svojej populácii, aby sa dala zaočkovať.

Miera zaočkovanosti v Rakúsku patrí k najnižším spomedzi krajín západnej Európy — plne očkovaných je tam okolo 66 percent populácie.

V uplynulých dňoch krajina hlásila viac ako 10-tisíc nových prípadov nákazy denne. Nemocnice aktuálne čelia náporu pacientov a počet obetí naďalej stúpa.

Protestné zhromaždenie pendlerov a slovenských opatrovateľiek na hraničnom priechode Bratislava/Berg v čase pandémie koronavírusu. Prišli vyjadriť svoj nesúhlas s opatreniami krízového štábu na Slovensku, ktoré ich nútene zatvrajú do karantény.
Neprehliadnite

Rakúsko sprísňuje podmienky vstupu, treba PCR test a pre pendlerov platí pravidlo 3G