Komunikačný softvér Slack začal prvý pracovný deň roku výpadkom. Neuniesol nápor miliónov navrátilcov do zamestnania a do škôl po sviatočnom voľne. Problémy s prihlasovaním a posielaním správ nastali popoludní európskeho času po tom, čo začal pracovný deň v Spojených štátoch, informujú svetové tlačové agentúry. Príčiny dnešných výpadkov zatiaľ nie sú známe.

„Náš tím práve situáciu vyhodnocuje a ospravedlňujeme sa za prípadné problémy,“ uviedla firma vo svojom oznámení. Slack vlani naposledy uviedol, že počet jeho denných užívateľov presiahol 12 miliónov, potom údaj prestal zverejňovať.

NEW YORK, NY - JUNE 20: The logo for Slack is displayed on a trading post monitor at the New York Stock Exchange (NYSE), June 20, 2019 in New York City. The workplace messaging app Slack will list on the New York Stock Exchange this morning. Shares of Slack were surging more than 60 percent over its reference price in early afternoon trading. (Photo by Drew Angerer/Getty Images)
Neprehliadnite

Salesforce.com kupuje aplikáciu Slack za 27,7 miliardy dolárov

Pre firmu prichádza dnešný výpadok vo zvlášť nevhodný čas, pretože práve uzatvára svoje prevzatie americkým výrobcom podnikového softvéru Salesforce.com. Transakciu za 28 miliárd dolárov, dohodnutú začiatkom decembra, musia ešte schváliť regulátori a akcionári spoločnosti Slack.

Výpadky internetových služieb nie sú nezvyčajné, pomerne rýchlo sa riešia a len zriedka bývajú na vine hekerské útoky, píše agentúra AP. V decembri nakrátko vypadol Google, takže ľudia v mnohých krajinách nemali prístup k svojim gmailovým účtom alebo nemohli sledovať videá na YouTube. V auguste krátko nefungoval Zoom, keď sa doma pripojilo po letných prázdninách mnoho študentov, a v septembri boli päť hodín neprístupné služby Microsoftu.