Na očnú kliniku iClinic a jej zdravotnícke zariadenia sa aktuálne valí vlna negatívnych recenzií. Deje sa tak po článku denníka SME, ktorý upozornil na skúsenosť slovenskej herečky Michaely Szöcsovej. Tá totiž uviedla, že v dôsledku nevydarenej operácie takmer prišla o zrak.

Polícia eviduje aj trestné oznámenia

„Pri akomkoľvek aj dennom svite som myslela, že umriem a svetlo mi vypáli oči,“ popisuje.

Jej výpoveď však rozviazala ústa aj mnohým ďalším. SME totiž informovalo, že Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou eviduje za posledného dva a pol roka až 26 podnetov na iClinic a jej zdravotnícke zariadenia.

Okrem toho tiež zdôrazňujú, že bratislavská a banskobystrická polícia okrem toho prijala za posledné mesiace až 9 trestných oznámení na iClinic a jej zdravotnícke zariadenia.

Klinika sa bráni

Očná klinika však článok vníma ako vysoko tendenčný. Bránia sa tým, že denník SME účelovo selektuje negatívne informácie o operáciách na ich klinike.

„Nezodpovedajú skutočnosti, pretože čitateľovi ponúkajú iba skreslenú a subjektívnu interpretáciu, špekulácie a domnienky. Mnohé fakty, ktoré svedčia v náš prospech, denník zámerne zamlčal a naopak, väčšinu článku a celé video postavil na emóciách, ktorými hrubo manipuluje verejnú mienku,“ argumentuje iClinic.

Negatívnu skúsenosť však zdieľal aj pacient Oliver. „Som reálny pacient a nezvratne ste mi poškodili zrak. Na ľavé oko vidím len na 30 percent. Na pravé oko síce vidím, ale svetlá a text vidím zdvojene, hlavne večer. Nedokážem nič čítať a práca na počítači je náročná. Svetlo plachosť sa nezmenila ani po 10 mesiacoch,“ hovorí so sklamaním poškodený pacient.

Ďalšie dôležité správy

Na snímke zľava predseda Lekárskeho odborového združenia (LOZ) Peter Visolajský a Mário Mikulík za Lekárske odborové združenie Kramáre počas tlačovej konferencie LOZ pred Generálnou prokuratúrou SR v Bratislave v piatok 22. apríla 2022. LOZ podalo trestné oznámenie pre údajnú škodu takmer 2,3 milióna eur, ktorá mala vzniknúť Univerzitnej nemocnici Bratislava. LOZ tvrdí, že vznikla v dôsledku toho, že nemocnica neplatila načas splátky za svoj dlh, aj keď na to mala mať peniaze. Odborári to považu
Neprehliadnite

Lekárski odborári nesúhlasia s návrhom zvyšovania platov, ktorý im vláda predstavila