Mimoparlamentné KDH vyzýva vicepremiéra Štefana Holého (Sme rodina), aby odstúpil z funkcie. Hnutie kritizuje, že nominant Sme Rodina má výnimku od Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR, na základe ktorej nemusel v decembri dodržať opatrenia súvisiace s jeho návratom z Veľkej Británie.

Kresťanskodemokratické hnutie považuje ignorovanie pandemických opatrení vicepremiérom Štefanom Holým uprostred kritickej zdravotníckej situácie na Slovensku za hanebné a žiada jeho okamžité odstúpenie z funkcie," uviedol Stano Župa z komunikačného oddelenia KDH.

Prejav papalášižmu

Správanie vicepremiéra podľa predsedu hnutia Milana Majerského nielen naštrbuje dôveru v opatrenia, ale je i výsmechom všetkým ľuďom, ktorí rešpektujú nariadenia vlády.

Všetci slušní a poctiví občania dnes uvedomelo zostávajú doma, hoci mnohí z nich museli bezmocne a so zaťatými zubami zavrieť svoje prevádzky živobytia. Bežní občania sa z obavy o zdravie a životy svoje a svojich blízkych testujú. A zatiaľ sa všetkým nám núka divadlo výhovoriek a porušení toho, čo bolo prikázané, tými, čo to prikázali," dodal predseda strany.

Na snímke zľava podpredseda vlády SR Štefan Holý a minister zdravotníctva SR Marek Krajčí počas tlačovej konferencie po ukončení 60. rokovania vlády SR 16. decembra 2020 v Bratislave. FOTO TASR -  Martin Baumann
Neprehliadnite

Otvoríme problematiku výnimiek na najbližšom ústrednom krízovom štábe, uviedol ÚVZ

Prípad Štefana Holého je podľa KDH krivdou, ktorú vládna koalícia pácha sama na sebe rozbíjaním toho, čo malo byť pre ňu určujúce - politiky slušnosti, bez papalášizmu, spravodlivej a stojacej na princípe „padni, komu padni".

Premiér Igor Matovič (OĽANO) v sobotu uviedol, že od úradu dostalo výnimky z rôznych dôvodov viac ako 500 ľudí. Mrzí ho, že Š. Holý nepriznal novinárom hneď, že mal takúto výnimku. „Volal som s ním a povedal mi, že túto výnimku si uplatnil len 13. decembra a odvtedy už nie," spresnil premiér.