Niektorí investori amerického výrobcu elektromobilov Tesla privítali jeho rozhodnutie prestať prijímať platby v najznámejšej kryptomene bitcoin. Informovala o tom agentúra Reuters. Zmenu postoja Tesly k bitcoinu tento týždeň oznámil šéf podniku Elon Musk, čo viedlo k výraznému poklesu hodnoty tejto meny.

Elon Musk
Neprehliadnite

E. Musk sa čiastočne odkláňa od bitcoinu. Jeho cena sa prepadla

Elon Musk rozhodnutie zdôvodnil obavami z negatívnych ekologických dopadov ťažby bitcoinu, ktorá spotrebováva veľké objemy elekrickej energie. Upozornil, že Tesla by mohla svoje rozhodnutie prehodnotiť, ak sa situácia zmení.

Niekoľko investorov Tesly oslovených agentúrou Reuters uviedlo, že sú s Muskovým rozhodnutím spokojní. „Plytvaniu energie by sa malo zabraňovať," uviedol investičný riaditeľ Peter Branner zo spoločnosti APG Asset Management, ktorá patrí medzi investorov Tesly. „A Tesla by sa mala sústrediť na svoje kľúčové aktivity," dodal.

Ako budú vyzerať mestá budúcnosti?
Neprehliadnite

Zelené dlhopisy znejú ako skvelý nástroj na pomoc planéte. Realita však taká zelená byť nemusí

Tesla sa pre prijímanie platieb v najznámejšej kryptomene rozhodla vo februári. Podľa britského investora Tesly, ktorý si neželal byť menovaný, je terajšia zmena postoja podniku „varovaním pre tých, kedy by mohli zvažovať zakomponovanie kryptomien do svojej stratégie".

V súčasnej situácii zostáva pozitívny potenciál bitcoinu nepreukázaný, negatíva sú však veľmi reálne" uviedol David Sneyd z tímu spoločnosti BMO Global Asset Management pre zodpovedné investovanie. Poukázal na obavy týkajúce sa ekologických dopadov ťažby a používania tejto meny pri zločineckých aktivitách.