Indická vláda má v úmysle zakázať používanie súkromných kryptomien a povoliť centrálnej banke zaviesť oficiálnu digitálnu menu. Návrh indickej vlády prichádza po tom, ako Čína dôrazne zakročila proti používaniu kryptomien. Tamojší finanční regulátori a a centrálna banka vyhlásili všetky transakcie uskutočňované v kryptomenách za protizákonné. Indický parlament bude ešte tento rok prerokúvať návrh zákona o súkromných kryptomenách a oficiálnom digitálnom platidle, na základe ktorého bude používanie súkromných elektronických platidiel v Indii zakázané.

Indický premiér Naréndra Módí minulý týždeň povedal, že kryptomeny by mohli pokaziť mládež a miestna centrálna banka opakovane varovala, že kryptomeny by mohli vyvolať závažné obavy o makroekonomiku a finančnú stabilitu krajiny. 

Rozhodnutie indickej vlády vyvolalo búrku na tamojšom trhu s digitálnymi menami, keď sa v stredu stablecoin USTD prepadol o 25 percent  na necelých 60 rupií. Na svetových trhoch klesla hodnota najznámejšej kryptomeny bitcoin o 2,7 percenta  na  56 171 dolárov.

V septembri prijal Salvádor bitcoin za svoje oficiálne platidlo, avšak veľké ekonomiky sa k digitálnym menám stavajú opatrne. Viceguvernér Bank of England (BoE) sir Jon Cunliffe dokonca vyslovil varovanie, že kryptomeny by mohli spôsobiť finančnú katastrofu. Napriek tomu o zavedení oficiálnej digitálnej meny uvažuje aj BoE.

WA 26 archív San Salvador - Na archívnej snímke z 1. septembra 2021 žena odpočíva pri stene s nápisom Nie bitcoin počas protivládnych protestov v San Salvadore.  Ťažba bitcoinov vyprodukuje elektronický odpad (e-waste) porovnateľný s ročným odpadom z malých IT zariadení v krajinách ako Holandsko. Vyplýva to z najnovšej štúdie. Jej autori Alex de Vries a Christian Stoll odhadujú, že sa pri ťažbe najznámejšej digitálnej meny každý rok vyprodukuje 30.700 ton elektronického odpadu. To predstavuje v
Neprehliadnite

Medzinárodný menový fond neodporúča Salvádoru používať kryptomenu bitcoin ako zákonné platidlo