India od dnešného dňa (15. november) povoľuje vstup do krajiny plne očkovaným zahraničným turistom, ktorí dorazia komerčnými letmi; plne očkovaní cestujúci charterových letov majú so Indie prístup už od minulého mesiaca.

Zmiernenie opatrení

Ide o ďalšie zmiernenie koronavírusových opatrení v Indii, kde klesá počet nakazených a stúpa počet očkovaných, informovala agentúra AP.

Neprehliadnite

Chirana T.Injecta dvojnásobne zvýšila výrobu vakcinačných striekačiek

Turisti vstupujúci do krajiny musia byť plne zaočkovaní, dodržiavať všetky nariadenia proti šíreniu covid-19 a mať negatívny PCR test starý maximálne 72 hodín pred odletom; potvrdenie o výsledku testu musí byť v anglickom jazyku.

PCR test je potrebný

Mnohí budú musieť podstúpiť ešte ďalší PCR test po prílete na letisku. To sa nevzťahuje na cestujúcich z krajín, ktoré majú s Indiou uzavretú dohodu o vzájomnom uznaní očkovacích certifikátov, ako sú USA, Británia a ďalšie európske krajiny vrátane Českej republiky.

Tesla Model S facelift.
Neprehliadnite

Tesla chce expandovať do Indie. V ceste jej stoja politici, chudoba a dobytok

Je to prvýkrát, čo India povolila zahraničným turistom z komerčných letov vstup do krajiny od marca 2020, kedy zaviedla jednu z najprísnejších koronavírusových uzáver na svete v snahe dostať pandémiu pod kontrolu.

S viac ako 35 miliónmi oficiálne zaznamenaných prípadov nákazy je India druhou najhoršie postihnutou krajinou na svete po USA. V poslednej dobe ale počet nových prípadov výrazne poklesol a posledný mesiac sa nárast v krajine s takmer 1,4 miliardy obyvateľov pohybuje okolo 10 000 denne.