Minister je proti dohode medzi krajinami. O rezignácii informoval po tom, ako sa v nedeľu ráno stretol s premiérom Alexisom Tsiprasom. Súčasne informoval, že ním vedená nacionalistická strana Nezávislí Gréci (ANEL) vystupuje z vládnej koalície.

ANEL má v parlamente siedmich poslancov a do vlády premiéra Alexisa Tsiprasa na posty ministrov alebo štátnych tajomníkov delegovala šiestich svojich predstaviteľov. Politik už minulý rok povedal, že je pripravený položiť koaličnú vládu.

Macedónsku sa po odhlasovaní po dlhých rokoch otvárajú dvere do Severoatlantickej aliancie (NATO), vstup do ktorej doteraz Grécko blokovalo, a neskôr potenciálne aj do Európskej pnie (EÚ). Zmena názvu Macedónska prešla v parlamente len veľmi tesne, keď za ňu hlasovalo 81 poslancov. Na jej schválenie bol potrebný súhlas dvojtretinovej väčšiny, teda 80 z celkového počtu 120 poslancov macedónskeho parlamentu.

Grécko, ktoré parlamentné hlasovanie o dohode s Macedónskom ešte len čaká, nesúhlasilo s názvom Macedónsko okrem iného preto, že rovnako sa volá aj jeden z gréckych regiónov. Gréci sa navyše obávali, že krajina s takýmto menom by si mohla robiť územné nároky na grécky región rovnakého názvu a tiež sa snažiť „sprivatizovať si“ odkaz historického kráľovstva Macedónsko, ktorého väčšia časť sa pritom nachádzala na území dnešného Grécka.