Grécka letecká spoločnosť Aegean Airlines (Aeroporia Egeu) oznámila, že v stredu zrušila či pozmenila viacero vnútroštátnych i medzinárodných leteckých spojení. Jej zamestnanci a leteckí kontrolóri sa totiž zúčastňujú na celoštátnom generálnom štrajku. 

V dôsledku 24-hodinového štrajku, ktorý zorganizovali odborové zväzy zo štátneho i súkromného sektora, sa očakáva, že v Grécku budú prerušené viaceré služby, ako aj doprava vo väčších mestách. Odbory žiadajú zvýšenie minimálnej mzdy, ktorá sa v Grécku momentálne pohybuje na úrovni 700 eur.

„Naši pracovníci bojujú proti zvyšovaniu cien, ktoré obmedzuje domácnosti i obyvateľov," uviedla tamojšia odborová konfederácia ADEDY.

Spoločnosť Aegean Airlines spolu so svojou dcérskou firmou Olympic Air (Olympiakes Aerogrammes) zrušila v stredu 50 vnútroštátnych letov a zmenila časy odletov približne 40 medzinárodným letom.

Obmedzeniam sa nevyhlo ani hlavné mesto Atény. Tamojšie metro bude premávať len šesť hodín a v prevádzke nebudú ani taxislužby. Aj trajekty medzi gréckymi ostrovmi zostanú ukotvené v prístavoch.

Ďalšie dôležité správy

Ilustračné foto.
Neprehliadnite

Francúzsku hrozí cez zimu nedostatok elektriny, ak budú pokračovať štrajky