T. Gašpar pôsobil po odchode z funkcie prezidenta policajného zboru ako Sakovej poradca. Ministerka vnútra sa nechcela vyjadriť k tomu, či jeho odvolanie súvisí s podozreniami, že na jeho pokyn lustrovali v policajnej databáze zavraždeného novinára Jána Kuciaka.

Možné informácie v policajných záznamoch mal podľa medializovaných informácii hľadať čerstvo vymenovaný šéf Spravodajskej jednotky finančnej polície Pavol Vorobjov. O jeho osude podľa slov D. Sakovej rozhodnú až po policajnom vyšetrovaní.

Informácie o J. Kuciakovi sa mali dostať ku nitrianskej skupine Bödörovcov, ktorá je s T. Gašparom rodinne prepojená. Úniku informácií smerom k nim napovedá aj incident z decembra minulého roka, keď sa NAKA údajne chystala zatknúť Norberta Bödöra, no ten prišiel ešte predtým na políciu sám s tým, že chce vypovedať. Nakoniec uviedol, že o vražde J. Kuciaka a jeho partnerky nič nevie. N. Bödör by podľa medializovaných informácií mohol stáť za sledovaním nielen J. Kuciaka, ale aj ďalších novinárov.

Tibor Gašpar pôsobil ako policajný prezident do mája minulého roka. Odstúpil po protestoch, na ktorých si dav žiadal „jeho hlavu“. O jeho skončenie vo funkcii žiadal aj prezident Andrej Kiska. 

T. Gašpar po rozhovore s premiérom Petrom Pellegrinim odstúpil s odôvodnením, že nechce, aby bol policajný zbor pod atakom verejnosti. Pod jeho vedením došlo k viacerým pochybeniam pri vyšetrovaní vrážd J. Kuciaka a jeho partnerky. Miesto činu obhliadal patológ, ktorý na to – narozdiel od súdnych lekárov – nie je kvalifikovaný.

T. Gašpar tiež tvrdil, že šéf protikorupčnej jednotky NAKA Róbert Krajmer nebol na mieste činu. Neskôr musel uznať, že sa tam R. Krajmer nachádzal. Uviedol však, že tam bol z presných policajných dôvodov, ktoré súvisia s vyšetrovaním veci. R. Krajmer sa nakoniec rozhodol odstúpiť.