Poprední hráči futbalovej reprezentácie Bosny a Hercegoviny odmietli nastúpiť v prípravnom zápase proti Rusku. Oba výbery by mali proti sebe nastúpiť 19. novembra v Petrohrade.

Ako prvý sa „obul" do rozhodnutia Bosnianskej futbalovej federácie Miralem Pjanič, ktorý tento týždeň prestúpil z FC Barcelona do Spojených arabských emirátov: „Toto rozhodnutie je veľmi zlé. Nemôžem hovoriť viac, ale vo federácii vedia, čo si o tom myslím," povedal 107-násobný reprezentant.

Podporil ho aj kapitán a líder reprezentácie Edin Džeko, ktorého citoval portál sport.avaz.ba: „Som proti tomu, aby sa hral tento zápas, pokiaľ budú zomierať nevinní ľudia. Vždy som výlučne za mier a chcem byť solidárny s obyvateľmi Ukrajiny v týchto, pre nich ťažkých časoch."

Benjamina Karičová, primátorka bosnianskej metropoly Sarajevo oznámila, že ak federácia rozhodnutie nezmení, mesto ukončí úspešnú spoluprácu so zväzom: „Sarajevo ako mesto, ktoré bolo v obkľúčení agresorov najdlhšie, a ja ako primátorka, ostro odsudzujeme rozhodnutie futbalového zväzu," napísala na svojej sociálnej sieti.

Sarajevo bolo počas bosnianskej vojny v rokoch 1992 až 1995 obliehané 43 mesiacov. Išlo o najdlhšie obliehanie v modernej európskej histórii v 20. storočí.

Ďalšie dôležité správy

Na snímke štátny tajomník ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVŠ) Ivan Husár počas Volebného valného zhromaždenia Slovenského paralympijského výboru (SPV) v Bratislave v nedeľu 19. júna 2022. FOTO TASR - Jakub Kotian
Neprehliadnite

Bezcitní ignoranti, zarábate krvavé peniaze, obul sa Gröhlingov tajomník do Slovákov v KHL