Evergrande sa zatiaľ jej darí vyrovnávať splátky tesne pred vypršaním posledných termínov. Jej celkové záväzky predstavujú vyše 300 miliárd dolárov (259,56 miliardy eur), z toho 19 miliárd dolárov na medzinárodných dlhopisových trhoch.

Čínske médiá informovali, že niekoľkí majitelia dlhopisov dostali splátky úrokov z troch dlhopisových tranží v celkovej hodnote 148 miliónov dolárov, ktoré boli pôvodne splatné v októbri. Uhradené boli na konci 30-dňového tolerančného obdobia, ktoré vypršalo v stredu (10. novembra), podobne ako predtým v prípade dvoch separátnych splátok kupónov, ktoré mali byť uhradené koncom septembra a ktorých tolerančné obdobie sa skončilo v októbri.

Ak by skupina Evergrande neuhradila splátky, dostala by sa formálne do platobnej neschopnosti, čo by prehĺbilo dlhové problémy, ktoré ohrozujú druhú najväčšiu svetovú ekonomiku, a vyľakalo globálne trhy. (1 EUR = 1,1558 USD)

WA 34 archív Hongkong - Na archívnej snímke zo 4. októbra 2021 bezpečnostný pracovník stojí v sídle čínskej developerskej skupiny Evergrande Group v Hongkongu. Evergrande v nedeľu 24. októbra 2021 oznámila, že obnovila práce na viac ako 10 projektoch v Šen-čene, Tung-kuane a ďalších mestách. Toto vyhlásenie prichádza po správe, že sa jej podarilo odvrátiť bankrot, keď na poslednú chvíľu splatila úroky z dlhopisov. FOTO TASR/AP

FILE - In this Oct. 4, 2021, file photo, a security guard stands at
Neprehliadnite

Čínska developerská skupina Evergrande balansuje na pokraji bankrotu