Portál Sme.sk zároveň uviedol, že rozhodnutie Viktora Stromčeka ešte nie je oficiálne. K téme sa ministerstvo odmietlo vyjadriť s odôvodnením, že ide o hypotetické otázky.

Odchod mal zvažovať už viackrát, tentokrát je však v Smere uvoľnená pozícia generálneho manažéra strany. Tú zastáva minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter, no podľa vlastných slov ju nedokáže vykonávať plnohodnotne.

Aktuality.sk považujú jeho odchod na pozíciu generálneho manažéra strany za hotovú vec. Odvoláva sa pritom na „dobre informovaný zdroj z prostredia strany“.

V. Stromček je štátnym tajomníkom od druhej vlády Smeru. Spájajú sa s ním viaceré veľké štátne zákazky ako obchvat okolo Bratislavy či výstavba priemyselného parku pre prichádzajúcu automobilku Jaguar Land Rover.

Tieto projekty sa neobišli bez kontroverzií. Národná diaľničná spoločnosť nezverejnila, za koľko a od koho vykupovala pozemky pod obchvatom. Výkup pozemkov pre priemyselný park Jaguaru rieši polícia i súdy, mali na ňom zarobiť priekupníci.

V minulosti bol tiež kancelárom Národnej rady pod vedením Pavla Pašku či šéfom magistrátu Bratislavy, keď bol jej primátorom Milan Ftáčnik. Ten priznal, že V. Stromčeka zamestnal výmenou za finančnú podporu Smeru.