Spoločnosť Apple usiluje o uvedenie svojho elektromobilu na trh v roku 2025 a zameriava sa na projekt samoriadiaceho vozidla. Uviedla to agentúra Bloomberg s odvolaním na informované zdroje.

Bez rúk

Ideálny automobil Applu by nemal mať volant a pedále a interiér má byť navrhnutý tak, aby bolo možné riadiť bez použitia rúk.

Vývoj vlastného vozidla Apple sa nazýva projekt Titan. Firma známa hlavne výrobou telefónov iPhone, tabletov iPad a počítačov Mac, začala pracovať na vlastnom automobile v roku 2014.

WA 7 archív New York - Na archívnej snímke z 25. júla 2017 je nápis Alphabet na newyorskej burze. Alphabet, materská spoločnosť internetového vyhľadávača Google, plánuje v najbližších troch rokoch zaplatiť vydavateľom na celom svete 1 miliardu USD (854,12 milióna eur) za ich obsah. Oznámil to vo štvrtok 1. októbra 2020 jej generálny riaditeľ Sundar Pichai. Vydavatelia správ na čele s európskymi mediálnymi skupinami dlho bojovali s najpopulárnejším internetovým vyhľadávačom na svete o kompenzácie
Neprehliadnite

Top vo financiách: Tesla a Google rastú, Amazon a Apple trpia na dodávkach tovarov

Dopyt po elektromobiloch prudko vzrástol, pretože štáty aj zákazníci sa stávajú uvedomelejšími v otázke životného prostredia. To vyhnalo tržnú hodnotu spoločnosti ako Tesla a Rivian vysoko nad hodnotu tradičných výrobcov automobilov, ktorí sú na trhu desiatky rokov.

Prelomová technológia

„Otázkou je kedy, nie či,“ povedal analytik firmy Wedbush Dan Ives. Šanca, že Apple do roku 2025 predstaví svoj vlastný automobil je podľa neho 60 až 65 percent.

Podľa Bloombergu sú však niektorí ľudia pracujúci na projekte skeptickí k časovému harmonogramu. Spoločnosť Apple sa k správe odmietla vyjadriť.

Agentúra Reuters v decembri uviedla, že Apple stanovil za cieľ zahájiť v roku 2024 výrobu osobného automobilu, ktorý by mohol mať vlastnú prelomovú technológiu batérií.

Kumamoto,,Japan,-,Aug,25,2020,:,Apple,&,Fortnite
Neprehliadnite

Súd zamietol žiadosť Applu o pozastavení nariadenia o platbách zo sporu s Epic Games