Microsoft v piatok (29. 10.) predbehol Apple a stal sa najhodnotnejšou verejne obchodovanou firmou na svete.

Výsledky Apple zverejnené vo štvrtok (28. 10.) po zatvorení burzy sklamali očakávania trhu, čo spôsobilo oslabenie jeho akcií. Trhová kapitalizácia Microsoftu aktuálne predstavuje takmer 2,49 bilióna amerických dolárov a Apple 2,46 bilióna dolárov.

Tržby Apple sklamali prognózy trhu prvýkrát od mája 2017. Dôvodom sú problémy v rámci dodávateľských reťazcov. Šéf Apple Tim Cook v rozhovore pre CNBC uviedol, že nedostatky dodávok súčiastok spôsobili výpadok tržieb vo výške 6 miliárd dolárov. Ešte väčšie problémy však očakáva v prebiehajúcom štvrťroku.

WA 7 archív New York - Na archívnej snímke z 25. júla 2017 je nápis Alphabet na newyorskej burze. Alphabet, materská spoločnosť internetového vyhľadávača Google, plánuje v najbližších troch rokoch zaplatiť vydavateľom na celom svete 1 miliardu USD (854,12 milióna eur) za ich obsah. Oznámil to vo štvrtok 1. októbra 2020 jej generálny riaditeľ Sundar Pichai. Vydavatelia správ na čele s európskymi mediálnymi skupinami dlho bojovali s najpopulárnejším internetovým vyhľadávačom na svete o kompenzácie
Neprehliadnite

Top vo financiách: Tesla a Google rastú, Amazon a Apple trpia na dodávkach tovarov

Predaj iPhonov počas troch mesiacov od júla do septembra medziročne vyskočil o 47 percent, analytici však predpovedali ešte výraznejšie zvýšenie. Uvedené obdobie zahŕňalo len niekoľko dní, čo sa do predaja dostali nové iPhony 13.

Naopak, tržby Microsoftu v uplynulom kvartáli prekonali očakávania trhu. Medziročne stúpli o 22 percent. To bol ich najprudší nárast od roku 2018. Akcia Microsoftu si od začiatku roka polepšila o viac než 48 percent a akcie Apple takmer o 13 percent.

Najväčšie zariadenie svojho druhu spustili na Islande.
Neprehliadnite

O obrí vysávač oxidu uhličitého z atmosféry majú záujem aj Microsoft, Audi či Coca-Cola