Dobrá voľba vyzýva vládu SR, aby urýchlene pomohla malým a stredným podnikateľom opäť naštartovať svoje prevádzky a uľahčiť im rozbeh podnikania po hlbokom útlme spôsobenom pandémiou. Strana vo svojom vyhlásení uvádza, že medzi najviac zasiahnuté odvetvie patrí cestovný ruch a stravovanie, v ktorom najviac poklesli mzdy a najviac sa znížila aj zamestnanosť.

Podľa T. Druckera dostali firmy a podnikatelia od vlády najmenšiu pomoc spomedzi okolitých krajín. „Podnikatelia nepotrebujú dary, ale potrebujú pomocnú ruku. Štát musí ukázať prívetivú stranu podnikateľskému prostrediu a upevniť dôveru v podnikanie na Slovensku. Ukázať, že si váži svojich podnikateľov, ktorí aj v neľahkých časoch vydržali a neraz použili všetky svoje zdroje, aby udržali svoje podniky,“ uviedol Drucker.

Na fotke je Tomáš Drucker zo strany Dobrá Voľba
Neprehliadnite

Matovič a Krajčí urobili podľa Druckera zlý obchod, žiada zverejniť výsledky testov Sputnik V

Strana Tomáša Druckera preto navrhla tri opatrenia, ktoré by mali podľa nich platiť najneskôr od 1. júna2021. Požadujú poukazy na podporu hotelov a reštaurácií, dotovanie odvodov za každého piateho zamestnanca a úvery so štátnou garanciou a nulovým úrokom.

Dobrá voľba navrhuje, aby vláda poskytla každému dospelému občanovi trvalo žijúcemu na Slovensku poukazy, ktoré bude možné využiť na ubytovanie a stravovanie v slovenských hoteloch a reštauráciách. Má ísť o poukazy v hodnote 100 eur, ktoré bude možné využiť na hotelový pobyt a poukaz vo výške 10 eur na konzumáciu v reštaurácii.

Na fotke je Tomáš Drucker zo strany Dobrá Voľba
Neprehliadnite

Drucker podal podnet na Generálnu prokuratúru SR v súvislosti s konaním Matoviča

Opatrenie týkajúce sa každého piateho zamestnanca bez odvodov vníma strana ako pomoc malým a stredným podnikateľom znížiť náklady na zamestnávanie pracovníkov. Vláda by podnikateľom podľa predstáv Dobrej voľby refundovať priemerné náklady na odvody do sociálnej a zdravotnej poisťovne za každého 5. zamestnanca v trvalom pracovnom pomere, ktorý je u zamestnávateľa zamestnaný, pričom zamestnávateľ musí pracovné miesto udržať minimálne po dobu 24 mesiacov vrátane času trvania pomoci.

Pri poslednom opatrení strana navrhuje, aby vláda poskytla štátne garancie pre bankový sektor pre bezúročné investičné projektové financovanie malých a stredných podnikov do výšky 30-tisíc eur s dobou splácania 24 mesiacov.

Dobrá voľba predpokladá, že tieto opatrenia by  v konzervatívnom vyjadrení stáli zhruba 150 miliónov eur, čo je podľa nich polovičná suma z tej, ktorú štát vynaložil na plošné testovanie.