Líder samozvanej Doneckej ľudovej republiky Denis Pušilin počas včerajšieho dňa oznámil, že by mali prísť severokórejskí robotníci, ktorí budú pomáhať s „veľkými stavbami“ na tomto území.

Považujú ich za vysoko kvalifikovaných

Téme sa venoval český portál Novinky, ktorý objasňuje, že prví špecialisti by mohli doraziť už v „blízkej budúcnosti".

„Donecké ministerstvo zahraničia rokuje o zapojení stavebníkov vrátane tých zo Severnej Kórey, ktorí by pomohli s rekonštrukciou územia Doneckej ľudovej republiky," povedal podľa webu Pušilin.

Líder samozvanej Doneckej ľudovej republiky považuje robotníkov z KĽDR za vysoko kvalifikovaných a disciplinovaných ľudí, ktorí majú za sebou veľmi dobré výsledky.

Český portál informuje aj o tom, že má ministerstvo zahraničia DNR podľa Pušilina pracovať na výbere priestorov pre umiestnenie veľvyslanectva oboch krajín.

Vyhliadky na bilaterálnu spoluprácu

Ruský veľvyslanec v Pchjongjangu Alexandr Macegora už v minulosti uviedol, že Severná Kórea a dve separatistické republiky majú „široké vyhliadky na bilaterálnu spoluprácu“ a očakáva sa, že vytvoria vzájomne výhodné obchodné vzťahy. 

Pchjongjang má podľa neho záujem najmä o modernizáciu svojho výrobného zariadenia zo sovietskej éry, ktoré pôvodne vznikalo v továrňach na východnej Ukrajine.

Ďalšie dôležité správy