Oba reťazce plynovodu Nord Stream 2 sú pod tlakom a plyn je možné dodávať do Nemecka ihneď, uviedol na Petrohradskom medzinárodnom ekonomickom fóre (SPIEF) šéf ruského plynového koncernu Gazprom Alexej Miller.

„Požiadali nás, aby sme to postavili, investovali sa obrovské sumy peňazí. A keď sa všetko postavilo, tak viete, dva reťazce Nord Stream 2 sú pod tlakom a plyn sa dá dnes dodávať cez Nord Stream 2 do Nemecka. Nebol ale spustený, pretože to nie je certifikované. Vynára sa otázka, ako sa dá dôverovať pri investíciách do veľkých projektov,“ pýtal sa vo štvrtok večer Miller, ktorého citovala agentúra TASS.

„Zatiaľ sme upravili kapacity jedného reťazca Nord Stream 2 pre potreby dodávania plynu do Severozápadného federálneho okruhu,“ poznamenal.

Petrohradské medzinárodné ekonomické fórum sa koná od 15. do 18. júna. Tohtoročné fórum má názov Nové príležitosti v novom svete.

V piatok vystúpi na SPIEF aj ruský prezident Vladimir Putin. Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov avizoval, že Putin chce oznámiť niečo závažné.

Ďalšie dôležité správy

SPP
Neprehliadnite

Rusko oznámilo slovenským plynárňam SPP krátenie dodávok plynu o polovicu